مقدمه:

نظام پیشنهادات ، تکنیکی است که می‌توان از فکر و اندیشه های کارکنان برای مسئله یابی، چاره‌جویی و حل مسائل و مشکلات سازمانی بهره جست. بر اساس نظام پیشنهادات کلیه کارکنان از عالی ترین رده سازمانی تا پایین ترین سطح آن می‌توانند پیشنهادات، ایده‌ها، ابتکارات و نظرات خود را برای رفع نارسایی‌های موجود در روند کاری و یا بهبود روش های انجام کار و یا افزایش کیفیت تولید ارائه دهند. استقرار نظام پذیرش و بررسی پیشنهادات در یک سازمان توجه و حساسیت کارکنان را به فرآیندهای کار بیشتر کرده و باعث مشارکت بیشتر آنان در سازمان می شود. با مشارکت، خلاقیت و انگیزه کارکنان افزایش و راهکارهای عملی برای حل مسائل و مشکلات سازمان پیدا می‌شود.

اهداف

هدف از طراحی نظام پیشنهادات به طور کلی زمینه سازی برای تحقق مشارکت کارکنان در محیط های کاری ، ایجاد انگیزه، ارتقاء بهره وری دستگاه، بهینه سازی و تامین رضایت کارکنان، مراجعه کنندگان و ذی نفعان  می باشد. زمینه‌های مناسب برای تعامل گروهی در محیط غیر رسمی به دنبال خود موجب افزایش اثر بخشی و کاهش هزینه ها می شود، فرصتهایی که خلاقیت و نوآوری از طریق سیستم پیشنهادات ایجاد می‌کند باعث نشاط کارکنان در سازمان شده و روحیه کارکنان را بهبود می بخشد چرا که رشد و پیشرفت هر سازمانی را وجود نیروهای با انگیزه، خلاق و نوآور رقم می‌زند.

 

اهمیت اصلاح ساختار اداری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

به استناد تبصره 2 ماده 57 قانون برنامه پنجم توسعه و ماده 29 قانون مدیریت خدمات کشوري، دستگاههاي اجرايي مکلف به اصلاح ساختار تشکيلاتي خود می باشند. بر این اساس اصلاح ساختار سازماني همواره از دغدغه هاي مديران ارشد سازمان است زيرا بخش مهمي از فعاليتهاي دستگاه معطوف به سازماندهي مناسب عوامل است كه مستلزم ايجاد ساختار سازماني مناسب مي باشد، از این رو  با عنایت به رویکرد جدید دولت یازدهم و تأکید مقام عالی وزارت مبنی بر ارائه نظرات در خصوص اصلاح ساختار اداری توسط تمامی همکاران حوزه ستادی، استانی و سازمان های وابسته، به منظور افزایش مشارکت  همکاران، نرم افزار نظام پذیرش و بررسی پیشنهادات وزارت متبوع راه اندازی گردید. امید است ضمن مشارکت و تعامل موثر در ارائه نظرات، پیشنهادات و ایده های نو، زمینه های ارتقاء بهره وری وزارت متبوع را بیش از پیش فراهم سازیم.

 

مركز فناوري اطلاعات، ارتباطات و تحول اداري

ورود به سيستم
نام كاربري :  
كلمه عبور :  


براي ورود به سيستم، لطفاً نام کاربري و کلمه عبور خود را در قسمت مربوطه وارد نمائيد.
 

* اطلاعيه*

ضمن تقدیر و تشکر ازهمکارانی که نسبت به عضویت و ثبت پیشنهاد خود در سامانه " نظام پذیرش و بررسی پیشنهادات" وزارت متبوع اقدام نموده اند، به اطلاع می رساند مهلت زمانی جهت ارائه نظرات با موضوع " اصلاح ساختار اداری" به پایان رسیده است. لذا از تمامی همکاران درخواست می شود ایده ها و پیشنهادات خود را در خصوص موضوعاتی که در قسمت زمینه پیشنهاد در سامانه درج گردیده، ارائه نمایند.

لازم بذکر است همکاران حوزه های استانی و سازمان های وابسته می بایست پیشنهادات خود را که در سطح دستگاه و ملي می باشد پس از تصویب در کمیته تخصصی نظام پیشنهادهای واحد مربوطه، به همراه مستندات در نرم افزار ثبت نمایند.

 

كليه حقوق اين نرم افزار متعلق به شركت سبزافزارآريا مي باشد